Turkmaster

Turkmaster

TÜRK MASTER (TM) PAYLAŞIM FORMUNA HOŞ GELDİNİZ


  ASKERLERİNİ HAYVAN LEŞLERİYLE BİRLİKTE YAKMIŞLAR

  Paylaş
  avatar
  By.DuFy!
  SİTE KURUCUSU
  SİTE KURUCUSU

  Erkek
  Mesaj Sayısı : 5805
  Yaş : 27
  Nerden : Ankara/Keçiören
  Sitemize vereceğiniz puan: : 10
  Ne YapaK : 27.12.1991
  Tuttugunuz Takım :
  Metin Alanı : <center><font color="white"><marquee direction="left" style="background:red">Vatanını Seven Görevini En İyi Yapandı®-NeYapak ForuM.</marquee></font></center>
  ÜYE MADALYASI :
  +Rep :
  80 / 10080 / 100

  -Rep :
  1 / 1001 / 100

  Paylaşım :
  100 / 100100 / 100

  Forum Gücü :
  90 / 10090 / 100

  Milli TAkımımız :
  Kayıt tarihi : 06/02/08

  DuFy!
  Keçiören: 17

  default ASKERLERİNİ HAYVAN LEŞLERİYLE BİRLİKTE YAKMIŞLAR

  Mesaj tarafından By.DuFy! Bir Perş. Tem. 10, 2008 5:51 am

  ABD bu skandalı konuşuyor!
  Amerikalıların, Irak ve Afganistan'da ölen askerlerini hayvan leşleriyle birlikte yaktığı ortaya çıktı.

  Irak ve Afganistan'da öldürülen bazı Amerikan askerlerinin, Delaware eyaletinde aynı zamanda hayvan ölülerini yakmak için kullanılan bir krematoryumda yakıldığı ortaya çıktı.

  Amerikan Savunma Bakanlığı Pentagon, 2001'den beri uygulanmakta olan bu işlemin dünden itibaren durdurulduğunu duyurdu. Pentagon, Delaware eyaletindeki Dover Hava Gücü Üssü'nün bulunduğu Dover kentindeki krematoryumda bugüne kadar en az 200 askerin yakıldığını açıkladı.

  Olay, Pentagon'da çalışan bir görevlinin, ölen askerlerden birinin ailesi olmadığı için Delaware'de düzenlenen yakma törenine katılmak üzere hafta içi Perşembe günü krematoryuma gelmesiyle ortaya çıktı. Krematoryumda aynı zamanda hayvanların yakıldığını gören yetkili, üslerine tesisin fotoğraflarını da içeren bir elektronik posta gönderdi.

  Skandaldan ABD Savunma Bakanı Robert Gates'in de haberi oldu ve bazı ordu yetkilileri dün Kongre'ye kendilerine gelen bu mail hakkında bilgi verdi. Cumhuriyetçi Parti'nin Başkan adayı olan Senatör John McCain de Gates'e bir mektup yazarak kendisiyle aynı endişe ve üzüntüleri taşıdığını bildirdi.

  Olayın ortaya çıkmasının ardından bir açıklama yapan Gates bu askerlerin ailelerinden özür diledi. Gates, "Bakanlık, her ne kadar yasalara ve düzenlemelere aykırı bir iş bulunmasa da bu uygulamanın, kayıp askerlerimizi aynı zamanda hayvanların da yakıldığı bir yerde yakmanın, uygunsuz olduğunu düşünüyor" dedi.

  Pentagon yetkileri, askerlerin külleriyle hayvanların küllerinin birbirine karışmamış olduğunu düşündüklerini aktardı. Pentagon basın sözcüsü Geoff Morrell, gece düzenlediği basın toplantısında "İnsan kalıntılarına uygunsuz bir muamelede bulunulduğuna dair kanıtımız yok" diye konuştu. Pentagon'un bundan sonra cenaze evi bulunmayan fırınlarda askerlerin yakılmasına izin vermeyeceğini bildirdi.

  ABD'de yayınlanan Washington Post'a konuşan askerlerin yakıldığı krematoryumun sahibi David A. Bose da hayvanlar ve askerleri yakmak için ayrı ayrı fırınları kullandıklarını, hayvan fırınlarında hiçbir askerin yakılmadığını savundu. Bose, hayvanların yakıldığı fırının insan sığmayacak kadar küçük olduğunu ve askerlerin aynı odada bulunana daha geniş bir fırında yakıldığını ifade etti.

  Yurtdışında ölen askerlerin getirildiği Dover Hava Kuvvetleri Üssü'nde askerlerin yakılmasında kullanılması için bir fırın bulunmuyor. Bu yüzden Amerikan Hava Kuvvetleri, yakma işlemlerinin gerçekleştirilmesi için burada bulunan iki yerel şirketle anlaşmış. Bu iki şirketten biri olan askerlerin yakıldığı bu krematoryumun tabelasında evcil hayvanların yakıldığını gösteren bir tabela bulunuyor.

  Yetkililer, Dover'in küçük bir kent olduğunu ve bu yüzden de imkanların sınırlı olduğunu kaydediyorlar. Amerikan ordusunda ölen askerlere saygı göstermek en önemli görevlerden biri olarak görülüyor

   Forum Saati Ptsi Ocak 21, 2019 8:29 am