Turkmaster

Turkmaster

TÜRK MASTER (TM) PAYLAŞIM FORMUNA HOŞ GELDİNİZ


  TUBİTAK

  Paylaş
  avatar
  By.DuFy!
  SİTE KURUCUSU
  SİTE KURUCUSU

  Erkek
  Mesaj Sayısı : 5805
  Yaş : 27
  Nerden : Ankara/Keçiören
  Sitemize vereceğiniz puan: : 10
  Ne YapaK : 27.12.1991
  Tuttugunuz Takım :
  Metin Alanı : <center><font color="white"><marquee direction="left" style="background:red">Vatanını Seven Görevini En İyi Yapandı®-NeYapak ForuM.</marquee></font></center>
  ÜYE MADALYASI :
  +Rep :
  80 / 10080 / 100

  -Rep :
  1 / 1001 / 100

  Paylaşım :
  100 / 100100 / 100

  Forum Gücü :
  90 / 10090 / 100

  Milli TAkımımız :
  Kayıt tarihi : 06/02/08

  DuFy!
  Keçiören: 17

  default TUBİTAK

  Mesaj tarafından By.DuFy! Bir Salı Kas. 11, 2008 11:40 am

  TÜBİTAK Ulusal Elektronik ve Kriptoloji Araştırma Enstitüsü (UEKAE), yazılım geliştirme faaliyetlerinde Bütünleşik Olgunluk Yetenek Modeli'ne göre 3'üncü Seviye olgunluk düzeyine ulaştığını belgeledi.

  TÜBİTAK'tan yapılan yazılı açıklamada, UEKAE'nin 4 Temmuz 2008'de Class A değerlendirmesini başarı ile tamamlayarak yazılım geliştirme faaliyetlerinde Bütünleşik Olgunluk Yetenek Modeli'ne göre (CMMI-DEV v1.2) 3. Seviye olgunluk düzeyine ulaştığını belgelediği bildirildi.

  Açıklamada, TÜBİTAK UEKAE'nın CMMI belgesini, TÜBİTAK Başkan Vekili Prof. Dr. Nüket Yetiş ve TÜBİTAK UEKAE G222 birimi sorumlusu Dr. Kıvanç Dinçer'in, SEI (Software Engineering Institute) Baş Değerlendiricisi Norman Hammock'tan teslim aldığı ifade edildi.

  Açıklamaya göre, Amerika'daki SEI tarafından yazılım sektörü için bir referans model olarak geliştirilmiş olan CMMI 3. Seviye'ye ulaşmış olmak, Amerikan savunma sektörü de dahil, tüm dünyada ihalelere ve çok ortaklı projelere katılım için gerekli uluslararası yetkinliğin belgelendirilmesi anlamını taşıyor.  Yurt dışında çeşitli ülkelere ve NATO'ya ürün satan ve daha önce AQAP belgelemeleri ile NATO'nun ihalelerine katılma yetkinliğini kanıtlamış bulunan TÜBİTAK UEKAE için bu belgelemenin dünya pazarında yeni açılımlar getirmesi bekleniyor.

  Açıklamada, TÜBİTAK UEKAE'nın Türkiye'de CMMI 3'üncü Seviye olgunluk düzeyine ulaşan ilk kamu kurumu olduğu belirtilerek, "Böylece, Türkiye'de ve uluslararası düzeyde seçkin yazılım üreticileri arasında yer aldığını bir kez daha göstermiş oldu" denildi.


  _________________
  Dost dediklerin ölmeyede gelir,gömmeyede !!!
  ___________________

  ŞİKAYETLERİNİZ İÇİN: turkhacktim@hotmail.com Ekleyerek Ulaşabilirsiniz.

   Forum Saati Ptsi Ocak 21, 2019 8:50 am